צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך להרגיש בבית בבית האבות

 
קשיי המעבר למקום מגורים חדש
 
גם בגיל מבוגר ולמוד ניסיון, אין זה פשוט לעבור למקום מגורים חדש ולא מוכר. המעבר דורש אריזה של תכולת הדירה הישנה, ברירת החפצים והסתגלות למבנה החדר החדש. אנשים רבות העוברים לבית אבות זקוקים לתקופת הסתגלות מסוימת לאווירה, המיקום, הדיירים, הנהלים והצוות המטפל. במאמר הבא נפרט כיצד תוכלו לגרום ליקיריכם להרגיש בבית בבית האבות החדש.
 
 

איך להרגיש בבית בבית אבות

 
  • חפצים מוכרים ואהובים: העבירו יחד עם הדייר החדש בבית האבות גם את החפצים הישנים והמוכרים אשר ייחדו את דירתו וחדרו. שלבו בבחירה מזכרות שונות, בגדים אהובים וכלים הקשורים לתחביביו. העבירו חפצים אשר יהפכו את המגורים לנוחים יותר, כמו כוס תה אהובה, כלי ציור ומקל הליכה. הקפידו שלא להעמיס על חדר המגורים החדש בחפצים רבים מדי, אשר יקשו את המגורים בו ויגרמו לתחושת מחנק.

  • סיגול שגרה יומית: אחד המרכיבים החשובים ביותר באורח חיים מספק הינו השגרה היומית. המעבר למקום מגורים חדש דורש סיגול שגרה יומית חדשה, והדבר מצריך מעט מאמץ והמון נכונות לקחת חלק בשינוי. עזרו לקרובי משפחתכם לסגל לעצמם שגרה יומית חדשה, אשר תזכיר את שגרת יומם הקודמת אך תתאים למגורים בבית האבות.

  • ביקורים תכופים: הקפידו לבקר את קרוב משפחתכם במשכנו החדש לעתים קרובות. הביקורים התכופים יעשירו את שגרת יומו של הדייר ויעניקו לו את התמיכה לה הוא זקוק בתקופה זו של חייו. שאלו אותו על אופן ההתנהלות בבית האבות, וודאו כי הוא מרוצה משהותו במקום. בית אבות איכותי יעניק לדייר תחושה מכילה ואוהבת, והדבר יאפשר לו להסתגל למקום החדש ביתר קלות.
 
בית אבות יוקרתי
 

הפכו את השהייה בבית אבות לנוחה

 
בעת המעבר למקום החדש, ניתן להקל על הקשיים הרגשיים והפיזיים שעולים מן הסיטואציה. המקום ירגיש כמקום ביתי ומכיל יותר כאשר יהיו בו חפציו המוכרים והאהובים של הדייר, וכל האביזרים שנוחותו כרוכה בהם. בנוסף לכך, הקפידו לבקר את הדייר לעתים קרובות, וודאו כי הוא סיגל לעצמו שגרה יומית פעילה. אנו מאחלים לכם מעבר מוצלח ונעים!