צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית אבות הבחירה האידיאלית

 
 
בשנים האחרונות תחום הדיור לבני גיל הזהב התפתח בצורה מרשימה, כאשר אם עד לפני כעשור בלבד בית אבות היווה את הבחירה המובנת מאליה, כיום יכולים בני הגיל השלישי לבחור להמשיך לגור בביתם במסגרת דיור מוגן בבית או להיכנס למסגרת סטנדרטית של דיור מוגן.

יחד עם זאת, בעוד שבתי אבות כבר לא מהווים את הבחירה המובנת אליה, עדיין מדובר בבחירה האידיאלית ועל כך ברצוננו להרחיב במאמר שלפניכם שבו נפרט את כל היתרונות המשמעותיים והחשובים העומדים לצד הבחירה הכדאית הזו.
 

ההבדלים בעלויות של האפשרויות השונות

 
ההבדל המשמעותי ביותר בין האפשרויות השונות בא לידי ביטוי בעלויות.

בית אבות מהווה את הבחירה האידיאלית ביותר בהקשר זה, כיוון שהמימון של הדיור המוגן הוא פרטי בלבד.

הכוונה היא לכך שנטל התשלומים נופל בהכרח על הקשיש או על בני משפחתו הקרובים.

במקרה של בתי אבות לעומת זאת מדובר בתמונה שונה שכן בכפוף למספר תנאים, הדייר יכול ליהנות ממימון של המדינה.

עוד יש לציין בנושא זה כי גם אם הדייר לא עונה על התנאים הרלוונטיים, עדיין באופן גורף העלות של בתי האבות נמוכה מהעלות של הדיור המוגן.

 
בית אבות רחל ליצק
 

דאגה לכל הצרכים של הדייר

 
רבים לא מודעים לכך, אבל במסגרת הדיור המוגן ההתנהלות היומיומית מזכירה במידה רבה מאוד את ההתנהלות שהייתה בדירה הפרטית של הקשיש, לפני היציאה מהבית.

מטבע הדברים בעצם היציאה מהבית יש משום הסכמה עם השינויים המהווים חלק בלתי נפרד מתהליך ההזדקנות.

לאור זאת, ישנו יתרון בקבלת שירותים כאלו ואחרים מאנשי מקצוע.

כך לדוגמה במקום שהדייר יבשל את ארוחותיו לעצמו, הוא יכול ליהנות מארוחות מוכנות או פשוט לסעוד בחדר האוכל המשותף והדבר נכון כמובן לגבי כל אספקט ואספקט בחיי היומיום, החל משירותי כביסה וכלה בשירותי ניקיון למשל.

 

ליהנות מכל העולמות

 
היתרון המרכזי של מעבר למגורים בבית אבות הוא שמדובר למעשה באפשרות היחידה שמבטיחה לדייר את היכולת ליהנות מכל העולמות: מצד אחד במסגרת הדיור בבית אבות יכול הדייר לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות, חוגי העשרה והרצאות ומצד שני הוא מקבל את כל השירותים הבסיסיים שהוא זקוק להם לרבות ארוחות מותאמות אישית למצבי בריאות שונים, טיפולים רפואיים, שירותי ניקיון ועוד.

כל זאת במסגרת מקצועית הנמצאת תחת פיקוח מתמיד של אנשי מקצוע המגיעים מתחום הגרונטולוגיה.

מעבר לכל זה, המעבר למגורים בבית אבות מסייע לבני הגיל השלישי להפיג את תחושת הבדידות ובנוסף מאפשר לבני משפחתם לישון בראש שקט, בידיעה שיקיריהם נמצאים במסגרת מקצועית, בטוחה ותומכת.

לקבלת פרטים נוספים על היתרונות של בית אבות אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם המומחים של רשת "בתי הורים רחל ליצ'ק" בטלפון מספר *9128.