צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בתי אבות - המדריך המלא מהתכנון ועד להסתגלות

 
 
הסתגלות למקום חדש היא אף פעם לא דבר קל ופשוט. הדבר נכון אף יותר כאשר אתם בני הגיל השלישי ואת רוב המקומות המרכזיים בחייכם אתם פוקדים על בסיס יום יומי במשך עשרות שנים.
 

לא תמיד קל להסתגל למקום חדש במיוחד בגיל השלישי

 
לעיתים, יש צורך בשינויים, שיקלו עליכם את החיים גם בשלבים המתקדמים של החיים. כך עם דיור מוגן או בתי אבות, שאמנם מאלצים אתכם להתרגל לבית אחר, לסביבה שאינה מוכרת ולשכנים חדשים, אך מצד שני מקלים על ההתנהלות היום יומית. בשורות הבאות ניתן שני טיפים שיעזרו לכם לתכנן את המעבר לבית האבות וההסתגלות אליו.
 

כמה טיפים שיעזרו לכם לתכנן את המעבר ולהסתגל אליו במהרה

 
  • תכננו את המעבר זמן מה לפני שתבצעו אותו - אל תעשו החלטה פזיזה. קודם כל, כי אין סיבה למהר, בבית הנוכחי שלכם סביר שאין שום דבר רע, ואם עוד כמה חודשים של הרהורים בדבר מעבר לבית אבות יכולים לעזור, מומלץ לקחת אותם ולא לבצע החלטה שלא תרצו להתמודד עמה בהמשך.

  • קחו איתכם כמה שיותר פריטים שיגרמו לחדר להרגיש ביתי - במידה והחלטתם לעבור לבית אבות, השתדלו לקחת איתכם כמה שיותר חפצים שיהפכו את חדרכם לבית של ממש. אז נכון, החדר לא גדול כמו הבית הישן שלכם, וכנראה לא יוכל להכיל את כל החפצים שהכיל הבית, אך גם פריטים בודדים בעלי ערך סנטימנטלי יוכלו לעזור לכם להרגיש בנוח, ועל כן להסתגל מהר יותר למציאות החדשה.
 
בית אבות במרכז
 

הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לבחור בבית אבות שיענה על צרכיכם

 
בין אם תקבלו את ההחלטה בלב שלם, ובין אם בהיסוס מה, הכי חשוב שתבחרו בבית אבות שיספק לכם את המענה הספציפי שתזדקקו לו. מוסדות שונים לדיור מוגן ובתי אבות למיניהם מציעים שירותים מגוונים, ולכם נשאר רק לבחור ביניהם.