צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חשיבות ביקורי המשפחה לקשיש

 
תאריך: 29/08/16
 
מעבר לבית אבות
 
 
קשישים רבים עוברים בשלב מסוים בחייהם לבית אבות. בית אבות הוא מוסד המעניק סוגים ומעגלים שונים של תמיכה עבור קשישים. בראש ובראשונה, בתי אבות מותאמים למחיה של קשישים, כך שקל יותר לקשישים להתנהל בבית האבות מאשר בדירה לא מותאמת. מלבד זאת, בבית אבות קיים צוות רפואי אשר נמצא בכל שעות היממה ויכול להעניק עזרה במקרה הצורך. לבסוף, גם מבחינה חברתית, בבית אבות ישנם דיירים אשר נמצאים במצב דומה לזה של הקשיש.
 

מדוע חשוב לקיים ביקורים משפחתיים אצל הקשיש בבית אבות?

 
  • חברה – הגיל השלישי עלול להיות גיל בודד ובעייתי. בעיקר כאשר מדובר בקשישים אשר איבדו את בן או בת זוגם. מדובר באדם אשר בילה את רוב חייו עם בן או בת הזוג והפרידה ממנו היא קשה ביותר. במקרים שכאלו הבדידות לא קלה בכלל, ויש לתמוך בקשיש. אירוח חברה יעזור בכל הקשור לתחושת הבדידות. חשוב להראות לקשיש כי הוא לא נמצא לבד בעולם, וכי יש סביבו מעטפת חזקה ומלוכדת.

  • תמיכה נפשית ומשפחתית – ישנם קשישים אשר המעבר למוסד סיעודי מסמל עבורם שלב נוסף בתהליך ההזדקנות. עליהם לעזוב את הבית הפרטי שלהם, בו הם כנראה חיו יחסית בנוחות בשנים האחרונות ולעבור לבית אבות. בית אבות עשוי להיות נוח ביותר, אך בסופו של דבר לא מדובר בדירה או בית אליהם היו רגילים. על כן חשוב להעניק תמיכה משפחתית לקשישים אשר עוברים לבית האבות. מדובר במעבר לא קל, וביקורי המשפחה עשויים להועיל רבות בריכוך המעבר.

  • מתן אפשרות לשיחה פתוחה – ישנם קשישים אשר מעדיפים שלא לדבר עם אנשי הצוות בבית האבות או אם שאר הדיירים. מדובר בקשישים אשר יהיו פתוחים אך ורק עם בני המשפחה שלהם. חשוב להגיע, לבקר את הקשיש ולשמוע את שיש לו להגיד. ייתכן ותגלו על צרכים שונים של הקשיש, אליהם צוות בית האבות אינו מודע או לחלופין על בעיות רפואיות הדורשות עזרה רפואית.
 
בית אבות במרכז
 

ביקור הקשישים בבית האבות

 
ביקורי המשפחה הם חשובים ביותר עבור הקשישים. הקפידו על ביקורים תדירים, והשתדלו להביא עמכם גם את הנכדים והנינים.

כמובן שגם אתם תוכלו ליהנות מהביקור ובילוי הזמן עם בן המשפחה שלכם.