צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יוזמות חברתיות

 
 1. פרוייקט חינוך לחיי עבודה-במסגרת תכנית חינוך לחיי עבודה של בי"ס "יעד" בבת ים, מגיעים תלמידי כיתה י"ב לחינוך מיוחד אל בית ליצ'ק במטרה להכינם להשתלבות בעבודה בעתיד. בית ליצ'ק מספק לתלמידים עבודה, בה הם יסייעו לבעלי תפקידים שונים במעון. לדוגמא: חלק מהתלמידים עובדים במכבסה, חלקם עובדים במטבח.

  יש שעוזרים לחוגי תעסוקה, גינון, תחזוקה, מחסן ועוד...הם מגיעים פעם בשבוע לשלוש שעות ורוכשים נסיון. המטרה היא להפיק מהתלמידים את מירב הפוטנציאל הגלום בהם.

 2. קורס מטפלות – כל מי שמעוניין לעבוד כמטפל סיעודי בבית אבות או בחברת סיעוד , מחויב לעבור הכשרה מסודרת ולקבל תעודת הסמכה. בבית ליצ'ק הוקם קורס מקצועי למטפלים סיעודיים אליו נרשמים מכל האזור. בקורס זה התלמידים רוכשים הכשרה מקצועית ותאורטית.

 3. שיתוף פעולה עם הקהילה- תלמידי בתי ספר מגיעים אל בית ליצ'ק על מנת ליצור חיבור בין דורי. גם תלמידי גן מגיעים לחגוג עם הדיירים את החגים. בנוסף, ישנם מתנדבים רבים מטעם המשטרה וחילות צה"ל אשר מגיעים לפעילויות שונות.

  תנועות נוער כגון תנועת "הצופים" מבקרים קבועים בביתנו והם תורמים לדיירים שלנו ומספרים כי הם נתרמים בעצמם ויוצאים מההתנדבות עם הרגשה מצוינת,סיפוק ולמידה.

 4. בזארים- בתקופת הקיץ אנו מקיימים בזארים פתוחים לקהל הרחב, בבזאר ניתן לראות את מעשי ידיהם של הדיירים ואף לרכוש מהיצירות. לדוגמא: הרבה מהדיירים שלנו סורגים סוודרים ונעליים לתינוקות, חלקם יוצרים כובעים מקסימים. לעיתים בית ליצ'ק תורם מהיצירות לנזקקים.

 5. פרוייקט סיפור חיים :"חיים שכאלה"- מדי פעם אנו בוחרים להעצים דייר מסוים. המשפחה מתבקשת להביא תמונות רבות מתקופות שונות בחיים של יקירם ומדריכות התעסוקה מכינות קולאז' מהתמונות. ביחד עם המשפחה אנו מספרים את סיפור חייו, תחביבים שלו וסיפורים מייצגים מעברו. כל זאת עם כיבוד ומוסיקה מלווה.

 6. דיירים אשר מצבם ירוד או שנראים מדוכדכים, בדרך כלל אינם מעוניינים להשתתף בפעילויות השוטפות כגון חוגים. במקרה כזה, המטפלת תיקח את הדייר אל החצר לטיול פרטי שקט.

 7. קבלת שבת- בימי חמישי חלק מהדיירים אופים עוגות ועוגיות וביום שישי עורכים קבלת שבת במתכונת בית קפה, בו יגישו את התוצרים של הדיירים.
 

מסיבת סיום לפרויקט חינוך לחיי עבודה.

 
במסגרת תוכנית חינוך לחיי עבודה של בית ספר "יעד" בבת ים מגיעים תלמידים כל יום שני בשבוע לביתנו באזור בכדי להכיר ולהתנסות בעולם העבודה, המטרה להכינם להשתלבות בעבודה בעתיד . בית הורים רחל ליצ'ק מספק לתלמידים עבודה בה הם מסיעים לבעלי תפקידים שונים וכך זוכים התלמידים להכשרה באותו תחום.

בסיום ההתנדבות חגגנו איתם מסיבת סיום בהתרגשות רבה, יוסי ליצ'ק מנכ"ל רשת בתי הורים רחל ליצ'ק חילק תעודות הוכרה ומתנות רבות לתלמידים המסורים וגם לעובדי צוות הבית שתמך ועזר כל השנה, עוד הוסיף ואמר יוסי : "שבאנו ללמד ולתרום אך בסופו של דבר יצאנו נתרמים מהתלמידים הצעירים שעבדו השקיעו והעבירו את האנרגיה והרוח הצעירה בבתינו באזור" .
כן ירבו יוזמות חברתיות מהן אלו.