צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהם שירותי הסיעוד הנדרשים בכל בית אבות סיעודי?

 
בית אבות סיעודי מתאים לקשישים סיעודיים שצריכים עזרה בחיי היום יום. הם לא יכולים להסתדר לבדם והם צריכים שיהיה שם מישהו בשבילם. אותם אנשים שידאגו להם יהיו הצוות המטפל בבית האבות, ולכן בבית אבות סיעודי הצוות יהיה אחד הפרמטרים החשובים ביותר שאותם תצטרכו לבדוק. מה עוד צריך לבדוק לגבי השירותים שניתנים במקום?
 
 

לעזור בהזנה רחצה והלבשה

 

לעזור לקשיש סיעודי זו משימה לא קלה בכלל כי יש לדאוג לו גם בעניינים הבסיסיים ביותר. יש לדאוג לו להלבשה כי הוא לא תמיד יוכל להתלבש לבד, יש לדאוג שהוא עושה את צרכיו בצורה נכונה ויש צורך גם להזין אותו במצבים קצת יותר קיצוניים. חוץ מזה, יש צורך לבשל לו במידת הצורך ולכן בבית האבות חייבות להיות ארוחות מסודרות ומזינות כאשר בחלק מבתי האבות לקשישים סיעודיים יש גם צוות אישי שעוזר לכל דייר, דבר שכמובן מעלה את המחיר של השהות בבית האבות באופן ניכר.

 
 

עזרה בעניינים רפואיים

 
 
 
השירותים סיעודיים מתחלקים להרבה קטגוריות שונות אך אי אפשר שלא להזכיר את העניינים הרפואיים בראש הרשימה. כל בית אבות סיעודי חייב לתמוך בדיירים הסיעודיים שלו בכל מה שהם צריכים. יש לדאוג שהקשיש לוקח את התרופות שלו בזמן, יש לדאוג כי הוא מגיע לתור שלו לרופא בזמן ושהוא בכלל זוכר מתי הוא צריך להיות אצלו, יש ללוות אותו לבית המרקחת כדי לקנות לו את הכדורים והתרופות או לדאוג לקנות לו על ידי הצוות המטפל, יש לטפל בו בשעת חירום או טיפולים משלימים כמו החלפת חבישה וכן הלאה.
 
 
בית אבות סיעודי
 
 
 

ניהול משק בית

 
 
 
יש קשישים סיעודיים שיכולים לנהל את משק הבית אך הם צריכים עזרה. הם לא יכולים לזכור הכול והם לא יכולים ללכת לעשות קניות, הם לא יכולים לנקות את הבית והם לא יכולים לדאוג לשום דבר שמתקלקל בכוחות עצמם. בבית אבות סיעודי הצוות המטפל צריך להגיש עזרה בכל שלב ולהיות שם בשביל הקשישים. נכון שזו משימה קשה ביותר אך אם הצוות לא ינקה את ביתו ולא יעניק שירות חדרים לאותם קשישים, הם יהיו רחוקים מאוד מהחיים שהובטחו להם כשהם רק נכנסו למקום.
 
 
 

פעילויות שיעזרו למצב הקשישים

 
 
 
בכל בית אבות, בין אם מדובר על בית אבות רגיל או סיעודי, יש צורך לדאוג להפעלות לקשישים. ההפעלות הללו יכולות להיות משחקי חברה, שירה בציבור, ערב מספרי סיפורים, טיולים בטבע ואפילו פעילויות ספורטיביות שיכולות לעזור להם לתפקד בצורה טובה יותר ולמנוע חולי. לקשישים סיעודיים הפעילויות הללו חייבות להיות מותאמות למצבם והן חשובות אף יותר. הפעילויות הללו, חרף היותן בסיסיות במיוחד, ישפרו את מצב הקשישים או לכל הפחות ימנעו את הידרדרותם. כך הקשישים לא נשארים סטטיים ונמנע ניוון אפשרי וגם הנפש שלהם תהיה בריאה יותר.
 
 
 

עזרה בניידות בתוך המבנה

 
 
 
קשישים סיעודיים לא יכולים לנוע בכוחות עצמם למרות שיש בבית האבות עצמו נגישות מלאה לנכים והמקום עצמו ידידותי מאוד לבני הגיל השלישי. זו הסיבה שהשירות שניתן מהצוות המטפל חייב להיות גם עזרה בניידות ממקום למקום, וזה כולל סיורים חוזרים ונשנים של הצוות במסדרונות בית האבות וכמובן היענות מהירה ללחצני מצוקה ברגע שהם מקבלים את הקריאה.

אם אתם רוצים שהיקירים שלכם יגורו במקום ששומר עליהם, אנו בבית הורים רחל ליצ'ק כאן תמיד לשירותכם. כבר שנים רבות אנו עוסקים בתחום ובבית האבות שלנו השירות תמיד נעשה על הצד הטוב ביותר, והכול בזכות ניסיון ניהולי עשיר ובחירת האנשים המוצלחים ביותר לצוות מנצח. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!