צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי

 
תאריך: 25/09/16
 
מגורים נאותים בגיל השלישי
 
בהרבה מאוד מצבים, אופציית המגורים הטובה ביותר עבור אנשים בגיל השלישי היא מגורים בדיור מוגן או בבית אבות. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות – שינוי במצב הבריאותי, הזדקקות לסיוע סיעודי, רצון למגורים במקום בו יהיו מפגשים חברתיים, הרגשת הגנה ועוד. יש מקומות רבים שמציעים מגורים לגיל הזהב אבל לא כולם הם בעלי אותו האופי של השירותים הניתנים מבחינה חברתית ורפואית.
 
 

אז מה ההבדל בין דיור מוגן לבין בתי אבות סיעודיים?

 
יש כמה הבדלים מרכזיים בין דיור מוגן לבין בית אבות סיעודי:

  • תדירות וכמות הטיפול – בתי אבות סיעודיים הם מוכוונים למתן טיפול סביב השעון באנשים מבוגרים שלא מסוגלים להתנהל בכוחות עצמם. כמות הטיפולים האפשריים במקומות כאלו היא גדולה ומגוונת, כאשר הטיפולים השונים וענקים לאורך כל שעות היממה. לרוב במקומות כאלו יהיה גם אבזור מתאים בכמות גדולה, כמו מיטות טיפוליות בכל החדרים, אביזרים שיקומיים ועוד. מעבר לכך, הצוות הרפואי בבתי אבות סיעודיים הוא גדול ובעל התמקצעות רבה בטיפול גריאטרי. לעומת זאת, בדיור מוגן לרוב תהיה מחלקה סיעודית קטנה שמוכוונת לטפל במקרים נקודתיים יותר, ולא באנשים שיש להם מוגבלות קשה וארוכת טווח.

  • פעילויות חברתיות – בתי דיור מוגן מיועדים בעיקר כדי לשפר את איכות החיים של אנשים בגיל השלישי, בעיקר של אנשים שהם בסך הכל בריאים ומתפקדים באופן עצמאי יחסית. לכן, במקומות כאלו יוצעו שלל פעילויות חברתיות וספורטיביות עבור בני הבית, כמו חוגי התעמלות, פעילויות אומנות, טיולים, בריכת שחייה וכולי. לעומת זאת, בבית אבות סיעודי רוב הפעילות מושתתת על מתן שיקום עבור הדיירים והיא תכלול ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה יותר מכל סוג אחר של פעילות.
 
 בית אבות סיעודי
 

בחרו את הטוב ביותר עבור הוריכם

 
בתי הורים רחל ליצ'ק הינם רשת של בתי אבות סיעודיים במרכז הארץ, עם מצוינות במתן שירותי סיעוד לבני הגיל השלישי. אנו מקפידים על יחס אמפתי ורגיש לכל אדם שמתגורר אצלנו. בנוסף, אנו מספקים חדרים נוחים ומרווחים, אבזור סיעודי מתקדם ואירועים חברתיים מגוונים, כך שהדיירים נהנים מהשירות הטוב ביותר.