צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ריפוי בעיסוק לבני גיל הזהב

 
חשיבות הפעילויות בבתי אבות
 
בבית האבות בו יהיו ההורים האהובים שלכם תרצו לדעת שמתקיימים כל סוגי החוגים והפעילויות ושחיי החברה בו חשובים לא פחות מהפן הבריאותי. עם זאת, כאשר ניתן לשלב בין השניים בעיקר לאחר פגיעה או פציעה כלשהו של מבוגר, פעילויות מסוג זה הן ממש בגדר חובה. ריפוי בעיסוק לבני הגיל הזהב היא אחת מהפעילויות החשובות ביותר שניתן למצוא בלוח הזמנים של בתי אבות שונים. המקצוע משלב רפואה עם פעילות חברתית, פיזיותרפיה ועוד. ריפוי בעיסוק יכול להיות כל דבר החל מעבודות בית פשוטות ועד משחקים מסוימים, תרגילים פיזיותרפיה ועוד שלל פעילויות שכוללות הפעלות דומות.
 
 

ריפוי בעיסוק לבני גיל הזהב: להשתמש בטכנולוגיה

 
בני גיל הזהב ישמחו להתעסק במגוון פעילויות ויתלהבו גם מכל מיני גאדג'טים שבני נוער כבר מכירים שנים. כך למשל ניתן ללמד אותם על טכנולוגיה מתקדמת, למשל טלפונים חכמים או אייפוד עם מסכי מגע, ואלו יכולים להיות פעילות עבורם. אמנם מדובר על סוג של משחקי מחשב אך בסופו של דבר הם שומרים עליהם פעילים.
 

פעילויות גופניות להזרמת הדם

 
אם יש משהו שיכול לעזור בצורה הטובה ביותר זה לתת לדם קצת לזרום, אפילו עם פעולות פשוטות יחסית. פעילות גופנית חשובה מאוד בבתי אבות כפעילות מפתח כדי שהמבוגרים לא יהיו סטטיים במשך כל היום, אפילו כשמדובר באירובי קל, ריקודי עם או משחקי חברה פשוטים. הפעילויות מתבססות על אימון של סיבולת לב ריאה שיקל על המבוגרים בפעולות היום השונות, כולל תרגילי כוח ובעיקר גמישות. גם בגיל מתקדם אפשר לעבוד על הגמישות מה שיכול להקל על כאבי שרירים בהמשך, הגמישות תורמת רבות לזרימת הדם והופכת את המשימות ביום יומיות לפשוטות הרבה יותר.
 
בתי אבות
 

עבודות יצירה וטיולים קצרים בחוץ

 
עבודות יצירה כמו צורפות מסייעות למבוגרים לא רק כריפוי בעיסוק אלא בהפעלת היצירתיות. הצורפות מספקת הנאה גם מתחושת הסיום והיצירה של משהו ממש מאפס. כל אחד יכול לעסוק בפעילויות היצירתיות האלה גם בלי ניסיון מוקדם וניתן ללמוד תוך כדי. טיולי חוץ גם הם חשובים, לא כדאי להישאר אך ורק בכותליהם של בתי אבות אלא לצאת לסיורים, לעשות טיולי הליכה קצרים יחד ועוד.