צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רשלנות רפואית בטיפול בקשישים

 
ככל שהגיל מתקדם אנו נאלצים להסתמך יותר ויותר על שירותי הרפואה. כשזה נוגע אלינו אנו פחות מודאגים מאשר שזה נוגע לאבא, אימא, סבא, סבתא או כל קרוב משפחה או מכר אחר שחשוב לנו מאוד. רשלנות רפואית בטיפול בקשישים היא אחת מהצרות הגדולות ביותר ויש דרכים להימנע ממנה וגם להתמודד איתה.
 
 

איפה ניתן להיתקל ברשלנות רפואית בטיפול בקשישים

 

רשלנות רפואית היא אחת מהבעיות הכי גדולות שהולכות וצוברות תאוצה מידי שנה ושנה. אנו יכולים לשמוע על סיפורים קלים מאוד שיכולים לקרות לכל חבר או בן משפחה ואפילו לנו, לצד סיפורים מזעזעים של ניתוחים שבכלל לא התבצעו ברמת המקצועיות המתאימה וטעויות שאפשר לשייך אותם למתמחים, למרות שמי שביצע את הטיפול הוא אדם שהוכשר לכך ויש לו ניסיון. הרשלנות יכולה להיות בבית אבות, בקופת חולים ובכל מקום אחר אליו הקשיש מגיע כדי לקבל טיפול כלשהו החל מטיפול כירורגי, אבחון מחלה, נטילת תרופה ואפילו חבישה.

 

מדוע רשלנות בטיפול בקשישים חמורה יותר?

 
  • הקשיש הרבה פחות מודע לבעיות שיש לו ולטיפולים שצריכים להינתן לו. בצורה כזו יש סיכוי שהקשיש יעבור טיפול רשלני במיוחד שיכול להיות בכמה רמות, החל מפרוצדורה רפואית מסובכת ועד טיפול או אבחון פשוטים למדי, כאשר הוא בכלל לא יידע מה אמור לקרות והאם נעשה משהו רשלני. בצורה כזו הוא יכול להמשיך לקבל טיפול רשלני מצד רופא, אחות או פרמדיק בלי לדעת שהוא מכניס את עצמו לבעיה גדולה יותר.
  • בבית אבות, בקופות חולים ובכל מקום אליהם מגיעים קשישים רבים, אפשר להתרשם מתיק רפואי די גדול שכמובן חורג בממוצע מכל תיק רפואי של אדם צעיר אחר. תרופות רבות ומחלות שפרצו, אלרגיות למיניהן שהופכות להיות יותר מסוכנות ועוד בעיות שונות שנובעות מהחולשה של הגוף, כל אלו הופכות את הקשיש להרבה יותר פגיע מבחינה גופנית ורפואית למקרי רשלנות.
 
 
רשלנות רפואית בטיפול בקשישים
 
 

איך מתמודדים עם רשלנות רפואית

 
כדי להתמודד עם מקרים מקוממים אלו צריך לדעת שהאהוב שלכם תמיד נמצא בידיים טובות.
רק מוסד סיעודי מקצועי יספק שירותים רפואיים אמינים ללא רבב, רק רופא מתחשב ואכפתי יוכל לדבר אל הקשיש בגובה העיניים ולבצע את עבודתו נאמנה. על שירותים איכותיים אלו אסור להתפשר ויש לגלות התערבות ומשובים על הטיפולים שהוא עובר.

אנחנו בבית אבות רחל ליצ'ק כאן לשירותכם על הצד הטוב ביותר בכל יום ויום, פנו אלינו עוד היום ותיווכחו בעצמכם!