צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שירותי סיעוד

 
הזמן עושה את שלו, וכולנו מתבגרים ומזדקנים. ההזדקנות מביאה איתה דברים טובים כמו הרבה יותר זמן פנוי, נכדים ונינים, אבל היא גם מביאה איתה לפעמים מחלות ומצבים פחות נעימים, המצריכים קבלת שירותי סיעוד. אם אנשים שיקרים לכם נזקקים לשירותים אלה, כאן תוכלו למצוא את כל המידע אודות שירותי סיעוד, לרבות איך ואיפה ניתן לקבל אותם ומה הם כוללים.
 
 

סיעוד מקצועי זו איכות חיים

 
 
 
גיל הזהב מאופיין פעמים רבות בקשיים לניהול פעולות יומיומיות. לעתים מדובר בבעיה פיזית המקשה על תנועה ובמקרים אחרים מדובר בבעיה מנטלית כמו דמנציה או אלצהיימר המקשה על התמצאות בסביבה וביצוע פעולות פשוטות. לא משנה באיזו בעיה מדובר, כאשר ישנו צורך בסיעוד יומיומי ישנה חשיבות עצומה להשקעה בשירותי סיעוד איכותיים. קבלת סיעוד מעובד פרטי או ממוסד סיעודי שמקפיד על אמפתיה, אכפתיות וטיפול יסודי מקצועי מסייע לשיפור משמעותי ביותר באיכות החיים של הקשיש.
 
 

מהם שירותי סיעוד?

 
שירותי סיעוד הם שירותי עזרה שניתנים על פי חוק לאנשים שלא מסוגלים לבצע פעולות יומיומיות כגון אכילה, התלבשות ועוד. אנשים כאלה זכאים לקבל סיוע מהמוסד לביטוח לאומי, סיוע שמגיע אליהם בצורת קצבה שאותה הם יכולים לייעד לטובת שכירת שירותי סיעוד. שירותים אלה יכולים להינתן בשתי דרכים עיקריות:
 
  • בבית האדם הסיעודי – יש היום הרבה מאוד חברות העוסקות בהתאמת מטפלים למטופלים הנזקקים לשירותי סיעוד. אדם שזכאי לקבל שירותי אלה יכול לשכור את שירותי החברה בכספים הייעודיים שהוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי, ולהיות מטופל על ידי מטפל סיעודי זר או מקומי בביתו.

  • בבית אבות סיעודי – בישראל פועלים הרבה מאוד בתי אבות, וברבים מהם פועלת מחלקה סיעודית. מי שזקוק לשירותי סיעוד (או משפחתו של אדם כזה), יכול לבחור להתגורר בבית אבות סיעודי, ולקבל שם את כל השירותים להם הוא זקוק.
 

בחירת שירותי סיעוד

 
הבחירה אם לשכור את שירותיו של מטפל סיעודי שיטפל באדם הסיעודי בבית או לעבור לבית אבות סיעודי תלויה בהחלטת המטופל עצמו ובני משפחתו. יש מקרים בהם עדיף שהסיוע הסיעודי יינתן בבית על מנת לאפשר לקשיש להמשיך לחיות במקום לו הוא רגיל, אולם יש מקרים בהם עדיף שהוא יעבור למוסד סיעוד קשישים, כי שם יהיה בהשגחה רפואית ולא רק טיפולית צמודה, גם בלילות וגם בימים.

לא משנה באיזו דרך בוחרים, חשוב לוודא שהקשיש נמצא בידיים טובות, ושהוא אכן יקבל את כל שירותי הסיעוד שהוא צריך לקבל, לרבות הלבשה, האכלה, סיוע בכל מה שקשור לעשיית צרכים, ביצוע סידורים שונים, הסעה לבדיקות והחזרה ועוד. אחרי הכול, הדבר החשוב ביותר עבור כל אדם הוא שיאפשרו לו ויעזרו לו להזדקן תוך שמירה על כבודו העצמי. לכן, חשוב מאוד למצוא מטפל שיראה בו קודם כל בן אדם ויטפל בו במסירות, ולא משנה אם שירותי הסיעוד ניתנים בין כותלי דירתו או בבית אבות.
 
 

לסיכום:

 
אם אתם צריכים למצוא שירותי סיעוד עבור היקרים לכם – השקיעו במציאת מטפל מסור שתהיה לו כמה שיותר כימיה עם המטופל, ואשר ידאג לשמור על כבודו לאורך כל הדרך. אם אתם בוחרים להעביר את יקירכם לבית אבות סיעודי – בחרו בית אבות ברמה גבוהה אשר דואג לספק לדייריו את כל צורכיהם 24 שעות ביממה, ואם אתם בוחרים להביא מטפל סיעודי הביתה – דאגו שהוא יהיה אדם מסור שיש לו ולמטופל תקשורת טובה. כך תבטיחו מתן שירותי סיעוד מסורים, אשר יאפשרו למטופל להתקיים בכבוד. בהצלחה.