צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוספי תזונה מומלצים לבני הגיל השלישי

 
כל המידע המובא במאמר הוא בגדר המלצה בלבד ואינו תחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי.
 
 

לספק לגוף מה שהוא צריך

 
אנחנו יכולים לבנות את הגוף המושלם במשך כל חיינו, לצרוך מספיק פחמימות, חלבונים וגם שומנים כשצריך, אך עם חלוף הזמן והגעה לגילאים מתקדמים יותר הגוף שלנו צריך הרבה יותר עזרה. ככל שאנחנו מתבגרים המאגרים של הגוף נגמרים, היכולת הפיזית נחלשת והגוף צריך תוספים למיניהם כדי לשמור על חיים בריאים יותר.

תוספי תזונה לבני הגיל השלישי הכרחיים ביותר גם לאנשים שצריכים אותם באופן מיוחד בהמלצת רופא וגם באופן שגרתי כדי להרגיש חזקים ומאושרים יותר. את תוספי התזונה ניתן לחלק למגוון קטגוריות, יש תוספי תזונה שמספקים ויטמינים, יש כאלו שמספקים ברזל ויש תוספי תזונה למאזן קלורי חיובי. חלק מהמסגרת של בית הורים ניתנת עזרה שוטפת למבוגר בכל מה שהוא צריך כולל ברבדים האלו.

 

לתת מה שהגוף כבר לא מייצר

 
עם השנים חלים שינויים רבים בגופנו. השינויים יכולים להיות נפוצים ודי כלליים לשכבת הגיל הזו או אינדיבידואליים. בגיל הזהב חסרים בעיקר ויטמינים, מינרלים ואבות מזון. השינויים האלו הם טבעיים לחלוטין ולאו דווקא מסמנים על בעיה כלשהי, אך בעקבות שגרת החיים השונה ושכיחותן של מחלות רבות שצצות בגיל הזה, הבעיות יכולות להיות קיצוניות יותר ולהחמיר יחד עם תזונה לקויה שלא תמיד שהייה בבית הורים או במסגרת מסודרת יכולה לפתור ולפקח כל הזמן.

 
 
בית אבות יוקרתי
 
 

טבליות נוחות לשימוש וצריכה ממזון

 
כשחסר בגוף דבר מה, מומלץ מאוד לנסות לצרוך אותו ממזון טבעי. במידה והמבוגר לא יכול לאכול מספיק מומלץ לתת לו תוספי מזון שיהיה לו קל לקחת וגם לזכור אותן כמו טבליות או קפסולות. ויטמינים הם מצרך יקר לבני גיל הזהב ומומלץ לספק למבוגר לפחות חצי מהצריכה היומית המומלצת בטבליות כמו גם מינרלים. ויטמין K, ויטמין A, ויטמין C, הכרחיים ביותר מומלצים באישור רופא. גם ויטמין D מומלץ מאוד במינון של מאה אחוזים מהצריכה היומית כיוון שהוא חשוב מאוד למניעת אוסטיאופורוזיס שנפוץ מאוד אצל קהילת הגיל השלישי.

 

תוספים מומלצים נוספים שמונעים בעיות עתידיות

 
ישנם תוספים רבים פחות מוכרים שעשויים למנוע את התפתחותן של מחלות רבות. למשל, תוסף כורכומין מסייע למניעת התפתחות דלקות וגם מונע התפתחות של גידולים סרטניים מה שיכול להיות מאוד משמעותי בשלב מסוים. תוסף מומלץ נוסף הוא פוספאטידילסרין שמסייע בפעילות תקינה של המוח, שיפור הזיכרון, בריאות הנפש, יכולות קוגניטיביות ואף מונע דיכאון ואת התפתחותה של מחלת האלצהיימר שתוקפת אנשים רבים בעיקר בגילאים מתקדמים מאוד ואף נהיית נפוצה יותר ויותר משנה לשנה.

 

זו לא תרופה זה תוסף

 
אחד הדברים שחשוב להבין היא שצריכת תוספי תזונה לא מעידה על בעיה כלשהי אלא באה לשפר את המצב הגופני. מבוגרים רבים רואים בשינויים רבים כמו מעבר לבית הורים, לקיחת תוספי תזונה בעיה בהם, ואין כך הדבר. חשוב להפנים את העובדה שתוספי תזונה הם סך הכול חומרים שמגיעים מהטבע אך מגיעים בצורה מלאכותית שיהיה קל יותר לצרוך אותם ולחיות נכון.

 

בית הורים רחל ליצ'ק- המשפחה החדשה שלך

 
בית הורים רחל ליצ'ק קיים כבר שנים רבות והניסיון עושה את שלו. אנחנו בית ליצ'ק לא רק מציעים לכם להצטרף לבית הורים, אלא להצטרף למשפחה גדולה וחמימה. בית ההורים שהוא גם בית אבות סיעודי מיוחד במינו שמעבר לדאגה לכל צרכי הדיירים שלו הוא שומר על פעילות גבוהה וחברתית בקרב הדיירים, דואג לגבש ולהכיר ביניהם, נותן להם במה לספר את סיפור חייהם, מורשתם והכול ממש כמו משפחה. אצלנו הפעילויות החברתיות הם חלק ניכר מהיום וכמובן שמירה מיטבית ומקצועית על הבריאות יחד עם החיוך שלא יורד. לפרטים נוספים, תיאום פגישה או הגעה להתרשמות אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם בכל בעיה ושאלה.