חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגדרות מצבו התפקודי של הקשיש

לנוחיותכם, ריכזנו את ההגדרות למצב התפקודי של הקשיש.

עצמאי

אדם שאינו זקוק לעזרת הזולת בביצוע הפעולות היומיומיות (אכילה, רחיצה, לבישת בגדים, ADL) ומסוגל לנוע בכוחות עצמו באופן עצמאי למרחק סביר.

תשוש

אדם שמצב בריאותו ירוד כתוצאה ממחלות כרוניות שונות, מליקוי קבוע (עיוורון) או סיבה אחרת, ועקב כך אינו יכול לשרת את עצמו באופן מלא. מדובר במקרים בהם הזקנים יכולים עדיין לנוע בתוך הבית, אך אינם מסוגלים לצאת מהבית לבדם והם אינם מסוגלים לבצע אחת או יותר מהפעולות היומיומיות (ADL) כגון: רחצה, הלבשה וכדומה.

סיעודי

אדם הזקוק לעזרה מלאה ברוב או בכל הפעולות היומיומיות. בדרך – כלל הוא מרותק למיטה ויש לו בעיות שליטה בסוגרים. לפעמים מדובר גם בליקויים בהתמצאות ובחשיבה פגועה, במידה חלקית. קיימות שש פעולות חיוניות יומיומיות הדרושות לתפקוד בסיסי נורמאלי של האדם: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים ולהיות נייד. פעולות אלו קרויות ADL . בדרך כלל כאשר אדם אינו מסוגל לבצע לבדו 3 מתוך 6 הפעולות הללו, הוא יחשב כסיעודי.

סיעודי מורכב

אדם הזקוק בנוסף לעזרה בפעולות היומיומיות גם להאכלה באמצעות זונדה, לעירויים קבועים ולהתערבויות רפואיות קבועות אחרות.

תשוש נפש

קבוצה זו מקיפה קשת רחבה של מצבי ירידה שכלית בדרגות חומרה שונות: הפרעות קלות, חולפות או קבועות, בזיכרון בלבד; מצבים של אדישות, חוסר עניין בסובב וירידת המודעות לצרכים אישיים ; הפרעות בהתמצאות או חוסר התמצאות קבוע ביחסו למקום ולאנשים. מצב זה עלול להיגרם גם על ידי אלצהיימר או תופעות דמנטיות אחרות. לפעמים אנשים במצב כזה הם אלימים במיוחד או חסרי שליטה במעשיהם.

שיקום והחלמה

קשיש תשוש, עצמאי או סיעודי שההערכה שיחזור למצבו התפקודי לאחר טיפול והחלמה שיארכו פרק זמן מסוים. כל הנכתב לעיל בלשון זכר מתייחס גם לנקבה.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד