חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החשיבות של פעילות חברתית עבור בני גיל הזהב

החשיבות של פעילות חברתית עבור בני גיל הזהב

לא טוב היות האדם לבדו – כך אומר המשפט החכם. וכמה שהוא צודק. משחר ההיסטוריה חי האדם בקבוצה. הם צדו ביחד, גידלו את הילדים ביחד וכל פעולה במהלך חייהם כמעט בוצעה תמיד בעזרת עוד אנשים שחיו איתם באותה קבוצה. לאחרונה, לעומת זאת, ניתן לראות מגמה ברורה של ריחוק חברתי של האנשים הגרים זה בסביבתו של זה. האינדיבידואליות חדרה לכל תחום בחיים, והיום ניתן לראות בוודאות שיש ריחוק בין איש לרעהו. כך הדבר גם מופיע בהחלט בגיל הזהב.

בני הגיל השלישי סובלים כפליים מבדידות, שכן לא רק שהריחוק החברתי הוא גם תופעה בגילם, אלא רבים המקרים של קשיש שרוב חבריו כבר אינם בין החיים והמשפחה לא תמיד יכולה לבוא לבקר כל פעם. במיוחד בשביל המצב הקשה של הבדידות הזו ניתן להיכנס לתוך בית אבות. מקום זה משמש מקום מפגש נפלא לבני גיל הזהב, מגיש טיפול רפואי ברמה גבוהה, אוכל איכותי וכמובן מציג אפשרויות חברתיות רבות לבני גיל הזהב.

מדוע חשובה פעילות חברתית עבור בני גיל הזהב?

יכולת קוגניטיבית – זה לא סוד שבני גיל הזהב עלולים לסבול מפגיעה ביכולת הקוגניטיבית שלהם. בין אם כתוצאה ממחלה, כמו אלצהיימר או דמנציה חלילה, ובין אם פשוט מדגנרציה התפתחותית של המוח, בני גיל הזהב עלולים לסבול מפגיעה ביכולת הקוגניטיבית שלהם. מחקרים הוכיחו כי פעילות חברתית כמו ספורט, אכילה משותפת, בילויים כמו קריאה או צפייה בסרט וכמובן שגם משחקים (כמו משחקי ספורט וחברה) בהחלט יכולים לסייע לשמור על היכולת הקוגניטיבית, ואפילו עשויים לשפר אותה.

כישורים חברתיים – כישורים חברתיים – בני גיל הזהב עלולים לסבול מבדידות נוראה. הגיל המתקדם, הבריאות המדרדרת וכמובן שהחברים והמשפחה שלא תמיד יכולים לבוא לבקר עושים את שלהם, ורוב הקשישים מדווחים על רמה מסוימת של בדידות אותה הם חשים במהלך השנים האחרונות של חייהם. בית אבות יכול לספק שמירה נחוצה על כישורים חברתיים לבני גיל הזהב, שכן הוא מפגיש אותם עם מספר רב של אנשים בני גילם. הדבר עוזר לשמור על כישורים חברתיים נאותים, תקינים ואפילו לפתח אותם. אין סיבה שאזרחים ותיקים ירגישו בודדים בשנים האחרונות של חייהם.

מצב נפשי תקין – נפש בריאה בגוף בריא, כך נהוג לומר. לאחר מחקרים רבים המשפט הזה הוכח גם כנכון, ולא רק אמרה סתמית. בני גיל הזהב אמנם סובלים רבות ממצבם הבריאותי המדרדר, עקב מערכת חיסונית שהולכת ונחלשת, מפרקים ועצמות הנחלשים ובאופן כללי מצב בריאותי נמוך יותר ביחס לשאר האוכלוסייה, אך פעילות חברתית עשויה לתרום רבות למצבו המנטלי של הקשיש ובכך לחזק את בריאותו. מחקרים כבר הוכיחו כי נפש שמחה עושה רבות על מנת לשמור לא רק על המצב המנטלי התקין אלא גם על המצב הבריאותי. בית אבות יכול לספק פעילות חברתית מגוונת התורמת לשמירה על מצבו הבריאותי והנפשי של האזרח הותיק.

איזו פעילות חברתית מומלצת?

לבני גיל הזהב מומלץ לעסוק בפעילות חברתית, אך מומלץ להתייעץ עם הקשיש עצמו וגם עם רופא לגבי איזו פעילות מומלצת. הסיבה לכך היא שייתכן ואתם חושבים שאתם עדיין מסוגלים לבצע פעילות מסוימת, אך הרופא שלכם יעיד אחרת. ספורט בצורה מתונה, ארוחות בריאות, טיולים רגליים, וקריאה או צפייה בסרט עשויים להיות בילויים ראויים.

פנו אלינו לרשת בתי אבות רחל ליצ'ק לקבלת ייעוץ על פעילות חברתית מומלצת לבני גיל הזהב. יחס חם ואישי, שירות יוצא דופן ואהבת אדם ידריכו אותנו לתת לכם את הייעוץ הטוב ביותר בנוגע למצבכם בגיל הזהב.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד