חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השיקולים של המשפחה שיש לקחת בחשבון במעבר בן משפחה לבית אבות

שיקולים עיקריים שיש לקחת בחשבון כאשר משפחה בוחנת אפשרויות למעבר של קשיש למסגרת של בית אבות: .בראש ובראשונה יש להגדיר את מצבו של הקשיש על מנת לפנות לבתי האבות המתאימים. בישראל יש מורכבות ושוני בין המשרדים והמענים לקשישים

משרד הרווחה והביטחון החברתימשרד הבריאותקופת חולים
עצמאיסיעודישיקום
תשושתשוש נפשסיעודי מורכב
  מונשמים
  1. רמת הטיפול והשירותים – חשוב לבדוק את רמת הטיפול הרפואי, הסיעודי והתמיכה שבית האבות מציע בהתאם למצבו הספציפי של הקשיש. צרכים כמו טיפול תרופתי, סיוע בפעולות יום-יום. בגלל השוני בין המוסדות ישנו שוני מהותי במענה הרפואי, ניתן להתרשם מבקרות משרד הבריאות והרווחה המפורסמות באתרים שלהם על מנת לקבל חוות דעת אובייקטיבית.

  2. איכות הצוות והכשרתו – יש לבחון את כישורי הצוות הרפואי, הסיעודי והמטפלים, את הכשרתם המקצועית ואת יחסי הצוות-דייר בבית אבות בהתאם לצרכי הדייר. זאת ניתן וכדאי ולעשות ע"י שיחה אישית עם דיירים בבית או בני משפחותיהם – מומלץ יותר מ1-2 כדי לקבל פרספקטיבות שונות

  3. תנאים פיזיים – הערכת הסביבה הפיזית מבחינת נגישות, נוחות, ניקיון, מרחבים ציבוריים ואווירה כללית. כמו כן יש לבחון את הזמינות של תחבורה ציבורית למי שמיועד לבוא לבקר ואת הדרכים להגעה.

  4. פעילויות ופנאי – חשוב לבדוק את תכנית הפעילויות החברתיות, תרבותיות ופנאי המוצעת לדיירים. במחלקות שונות ישנו אופי שונה לפעילות ולהווי- לדוגמא בבית ליצ'ק באחווה ישנה מחלקה של דוברי רוסית בה כלל ארועי התרבות והתעסוקה מתבצעים ברוסית.

  5. תפריט ותזונה – איכות וגיוון התפריט הם שיקול חשוב. לעולם לא נצליח לקלוע לטעמם של כלל הדיירים ולהרגלי התזונה של כל אחד, חשוב לבדוק את מגוון תפריט ואת טריותו. גם כאן סיור מקדים בשעת האורחה יכול להוות יתרון משמועתי לבחינת המקום.

  6. דרישות הלכתיות – עבור משפחות דתיות, חשובה בחינת הצד ההלכתי של בית אבות.

  7. מוניטין ורגולציה – בדיקת שמועות ודוחות פיקוח על בית אבות מסוימים עשויה להיות קריטית. רוב הדיירים בבתי רחל ליצ'ק מגיעים בשיטת "מהפה לאוזן" כי אין דבר חזק יותר ממשפחה אחרת שהייתה מרוצה.

  8. עלויות וסידורי תשלום – סקירת מסגרות העלויות השונות וחלופות מימון אפשריות. לא כל המקומות עובדים עם מכרז הקודים של משרד הבריאות.

  9. שביעות רצון של דיירים ומשפחות אחרות מבית אבות זה. , אם יש למקום סקר שביעות רצון משפחות מומלץ לבקש לקבל את ממצאיו. (בבתי רחל ליצ'ק מבוצעים סקרים אלו פעמיים בשנה)

בסופו של דבר, קבלת ההחלטה על בית אבות ראוי שתיעשה תוך שילוב כל השיקולים הללו, תוך התחשבות ברצונות ובצרכים האישיים של הקשיש. מומלץ להתייעץ בצוות בית האבות שיוכל לסייע בתהליך הבחירה המושכלת , מומלץ לבדוק יותר מאופציה אחת.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד