חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חשיבות ביקורי המשפחה לקשיש בבית אבות

ארוחות בבתי אבות

מעבר לבית אבות

קשישים רבים עוברים בשלב מסוים בחייהם לבית אבות. בית אבות הוא מוסד המעניק סוגים ומעגלים שונים של תמיכה עבור קשישים. בראש ובראשונה, בתי אבות מותאמים למחיה של קשישים, כך שקל יותר לקשישים להתנהל בבית האבות מאשר בדירה לא מותאמת. מלבד זאת, בבית אבות קיים צוות רפואי אשר נמצא בכל שעות היממה ויכול להעניק עזרה במקרה הצורך. לבסוף, גם מבחינה חברתית, בבית אבות ישנם דיירים אשר נמצאים במצב דומה לזה של הקשיש.

מדוע חשוב לקיים ביקורים משפחתיים אצל הקשיש בבית אבות?

  • חברה – הגיל השלישי עלול להיות גיל בודד ובעייתי. בעיקר כאשר מדובר בקשישים אשר איבדו את בן או בת זוגם. מדובר באדם אשר בילה את רוב חייו עם בן או בת הזוג והפרידה ממנו היא קשה ביותר. במקרים שכאלו הבדידות לא קלה בכלל, ויש לתמוך בקשיש. אירוח חברה יעזור בכל הקשור לתחושת הבדידות. חשוב להראות לקשיש כי הוא לא נמצא לבד בעולם, וכי יש סביבו מעטפת חזקה ומלוכדת.
  • תמיכה נפשית ומשפחתית – ישנם קשישים אשר המעבר לבית האבות מסמל עבורם שלב נוסף בתהליך ההזדקנות. עליהם לעזוב את הבית הפרטי שלהם, בו הם כנראה חיו יחסית בנוחות בשנים האחרונות ולעבור לבית אבות. בית אבות עשוי להיות נוח ביותר, אך בסופו של דבר לא מדובר בדירה או בית אליהם היו רגילים. על כן חשוב להעניק תמיכה משפחתית לקשישים אשר עוברים לבית האבות. מדובר במעבר לא קל, וביקורי המשפחה עשויים להועיל רבות בריכוך המעבר.
  • מתן אפשרות לשיחה פתוחה – ישנם קשישים אשר מעדיפים שלא לדבר עם אנשי הצוות בבית האבות או אם שאר הדיירים. מדובר בקשישים אשר יהיו פתוחים אך ורק עם בני המשפחה שלהם. חשוב להגיע, לבקר את הקשיש ולשמוע את שיש לו להגיד. ייתכן ותגלו על צרכים שונים של הקשיש, אליהם צוות בית האבות אינו מודע או לחלופין על בעיות רפואיות הדורשות עזרה רפואית.

ביקור הקשישים בבית האבות

ביקורי המשפחה הם חשובים ביותר עבור הקשישים. הקפידו על ביקורים תדירים, והשתדלו להביא עמכם גם את הנכדים והנינים. כמובן שגם אתם תוכלו ליהנות מהביקור ובילוי הזמן עם בן המשפחה שלכם.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד