חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חשיבות העמידה וההליכה אצל הקשיש הסיעודי

רבים מהקשישים סובלים מנזקים פיזיים ופסיכולוגיים המשפיעים אחד על השני

כאשר מגיעים לגיל הזהב, הוא הגיל השלישי, לצערנו הגוף מתחיל לעיתים לבגוד בנו. השרירים כואבים, המפרקים הרבה פחות גמישים ולפעמים גם הזיכרון כבר לא כמו שהיה. ככל שגופנו מבוגר יותר, המערכת החיסונית שלו מאטה וכבר אינה מתפקדת במאה אחוז, קצב תיקון הפגמים של גופנו מאט ולפעמים כמעט ונעצר ובאופן כללי בסופו של דבר מפסיק לתפקד כמו שצריך ואז יהפוך הקשיש לסיעודי. בית אבות סיעודי הוא אופציה נהדרת לאלו שאינם מסוגלים לטפל בעצמם כבר, אך יש מספר דברים שניתן לעשות לפני ששולחים את "זקן השבט" לבית אבות סיעודי.

רבים מהקשישים סובלים מנזקים פיזיים ופסיכולוגיים המשפיעים אחד על השני

  • הקפדה על אורך חיים בריא- תזונה נכונה, שינה של לפחות 8 שעות בלילה וספורט במידה מתונה (לפחות 3 פעמים בשבוע) עושים פלאים לגוף שלנו. שלושת המרכיבים הללו של אורך חיים בריא הוכחו פעם אחר פעם בכל מחקר כי הם משפרים את הזיכרון, את מצב הרוח ואת המצב הפיזי שלנו גם כן. לכן חשוב שגם לפני שהולכים לבית אבות סיעודי כדאי לנסות לפחות לעמוד או ללכת מספר פעמים על מנת לחזק את השרירים.

  • מציאת מטרה- הבעיה כיום בחברה היא שכאשר אנשים יוצאים לגמלאות בגיל 65, החברה לא לוקחת בחשבון שתוחלת החיים עלתה מאוד בשנים האחרונות ולרוב אנשים מגיעים כבר לגיל 80 ואפילו יותר. זה אומר שמדובר כאן לפחות בכ-15 שנים של חוסר מעש! מציאת מטרה, בין אם תחביב, עבודה כלשהי, לעזור בבית לילדים או אפילו חיית מחמד משפרת פלאים את מצב הרוח של הקשיש, תורמת להרגשה כי הוא נחוץ וחיוני ואף משפרת את מצבו הפיזי.

  • חברים קרובים- מעגל חברים קרוב הוכיח את עצמו בקורלציה עם איכות חיים גבוהה ותוחלת חיים ארוכה. בנוסף, התמיכה שמספק מעגל החברים הקרוב לקשיש הסיעודי משפר את מצב רוחו ובעקבות כך גם את מצבו הפיזי.

בית אבות סיעודי עם מחלקה סיעודית יכול להוות תחליף לחברים שהלכו וכבר אינם.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד