חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהו בית אבות סיעודי ומה הוא מספק?

דיירת בבית אבות

אם הגעתם לקריאת מאמר זה, כנראה אתם טרודים בימים אלה בחיפוש אחר מוסד סיעודי ליקירכם. הדבר מורכב לשני הכיוונים, גם לאדם אשר אמור לעזוב את ביתו והסביבה המוכרת לו ולעבור למקום חדש וגם עבור בני המשפחה. אנו כאן כדי לעשות קצת סדר ולהסביר מהו בעצם מוסד סיעודי, במה הוא שונה מבית אבות רגיל ומה הוא אמור לתת. כך תוכלו למצוא ליקירכם את המקום המתאים ביותר עבורו

מהו בדיוק בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי הוא מוסד סיעודי המיועד לבני הגיל השלישי, קשישים הנמצאים במצב סיעודי ברמה כזאת או אחרת. חלקם זקוקים לעזרה גם בפעולות היומיומיות והבסיסיות ביותר כמו להתלבש, להתקלח או לאכול. חלקם זקוקים לעזרה בפעולות מורכבות יותר כמו לקיחת התרופות בזמן, רכישת תרופות, ניקיון הבית. בית אבות סיעודי צריך לתת מענה לכל הצרכים, מהבסיסי ועד המורכב יותר. במחיר אותו גובה המקום צריכים להיות כלולים כל השירותים.

מה צריך לספק מוסד סיעודי?

מוסד סיעודי, אם כן, אמור לדאוג לכל צרכיו של הקשיש. לכן, כאשר בוחרים את המקום אליו תכניסו את יקירכם זהו צריך להיות מקום המטפל באופן מלא ועונה על כל הצרכים. קחו בחשבון שעם הזמן היכולות הפיזיות וגם הקוגניטיביות יורדות ולכן יש לבדוק שהמקום מתאים לא רק למצב הנוכחי אלא גם אם וכאשר יזדקק הקשיש לשירותים נוספים.

עזרה בפעולות הבסיסיות והפשוטות

לא כל קשיש במצב סיעודי זקוק לעזרה בהלבשה, האכלה או רחצה אך המוסד צריך להיות ערוך ומוכן לכך. הוא צריך להכיל די אנשי צוות מיומנים ומנוסים אשר יספקו לקשיש את העזרה הנחוצה לו בכל רגע. חשוב גם לוודא שהם מעניקים את אותה עזרה באופן נעים ולא מזלזל.

ארוחות חמות וניקיון

רוב הקשישים הנמצאים בבית אבות סיעודי מתקשים לבשל לעצמם ולדאוג לעצמם לארוחות מזינות לאורך זמן. לכן, המקום צריך לספק ארוחות מזינות ועשירות המותאמות גם למצבו הרפואי של הקשיש ולהמלצות שהתקבלו מרופא או דיאטנית אם ישנן. גם ניקיון הדירה או החדר לרוב לא יתבצעו באופן קבוע על ידי הקשיש עצמו וקשישים רבים לא יהיו מסוגלים לכך כלל. המקום חייב לספק שירותי ניקיון באופן סדיר.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד