חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהו מבחן ADL לקשיש

מבחן ADL לקשיש

קשישים רבים מגיעים למצב בו הם חייבים לקבל עזרה סיעודית. יכול להיות שעבורנו, בני המשפחה הקרובים שלהם, וכמובן עבורם, הרי העזרה הזו היא עניין די ברור מאליו. עם זאת, יש צורך במתן הוכחות ברורות שאותו אדם לא יכול להיות עצמאי ונזקק לטיפול סיעודי כלשהו, ולכן קיים מבחן ADL.

הכירו את מבחן ה-ADL

מבחן ADL יכול להישמע לכם כמו מבחן מלחיץ אך מלבד זה שהוא משמעותי ביותר להמשך חייו של המטופל שעובר אותו, לרוב מבוגרים בני הגיל השלישי, הוא לא מבחן מסובך מידי ואין מה להתכונן אליו. המטרה של מבחן ADL הוא להבין עד כמה המבוגר בן הגיל השלישי תלותי. המבחן יבדוק כמה פרמטרים שונים בחייו, כאשר הכוונה היא לתלות שלו בסביבה ופחות על העניין הגופני, כאשר לעניין הגופני בנפרד עליכם יהיה לספק כל מיני הוכחות שמסבירות היטב מה הבעיה של יקיר לבכם ומדוע הוא נזקק לטיפול סיעודי כלשהו. מבחן ADL הוא מבחן חשוב וקובע לסיוג המטופל.

כיצד מתבצע מבחן ADL?

הבדיקה עצמה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מטעם הביטוח הלאומי. הבדיקה מתבצעת כחלק מתהליך חוק סיעוד שלמעשה בוחן את המטופלים השונים שרוצים לזכות בגמלת סיעוד או בתנאים אחרים, כמו למשל מימון חלקי או מלא של בית אבות סיעודי לשהות בטוחה ואיכותית יותר עבורם, או מטפל זר בסבסוד כלשהו. אנשי המקצוע של וועדת הסיעוד יגיעו אל בית המטופל ויבחנו את המצב שלו לפי כל הפעולות שהוזכרו לעיל כאשר רמת התפקוד שלו תתקבל על פי נקודות שיינתנו לו. הניקוד יתבצע כך שאדם שאינו מתקשה כלל יקבל 0 נקודות בעוד אדם שקושי רב יזכה ב-3 נקודות.

כיצד צריך להתכונן לבדיקה?

בדיקת ADL אינה מצריכה הכנה גופנית כלשהי ולמעשה המבחן יהיה אותנטי לחלוטין. כמובן שאם המבוגר ינסה לעשות את עצמו יש סיכוי שהוועדה שבוחנת אותו תתרשם שהוא עושה את עצמו וההשלכות יכולות להיות חמורות. אם המבוגר באמת צריך עזרה סיעודית הוא לא יוכל לבצע חלק ניכר מהפעולות והתשובות יהיו די ברורות. ברמה הבירוקרטית עליכם לתאם את ההערכה מול הוועדה של ביטוח לאומי, שהוא זה שבודק את המטופל, כאשר גם בן משפחה צריך להיות איתו. את המבוגר יש להכין לבדיקה על פי מאפייניה כדי למנוע מצב של מבוכה וכמובן אי שיתוף פעולה מצדו.

מה השלכות הבדיקה?

אם המבוגר יקבל ניקוד כולל של בין 2.5 נקודות ועד 6. נקודות הוא יזכה לגמלת סיעוד חלקית, ואם הוא יקבל מעל 6.5 נקודות הוא יזכה לגמלת סיעוד מלאה. ההשלכות יהיו גדולות מאוד על איכות חייו ועל התשלומים שאותם יצטרך לשאת כאשר מעל ציון של 4-5 נקודות הוא זכאי לקבל מימון לבית אבות סיעודי או מימון של עובד זר.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד