מחלקת אלצהיימר

למי מיועדת המחלקה?

חולה תשוש גוף מסוגל לנהל את חייו באופן עצמאי, אך בשל ירידה בתפקודו הגופני הוא זקוק לעזרה קלה, בביצוע של לפחות אחת מהפעולות היומיומיות הבאות: קימה, לבוש, רחצה, ניידות, אכילה ושליטה מחלת האלצהיימר, הסיבה השכיחה ביותר לדמנציה, מתבטאת בהתדרדרות קוגניטיבית הדרגתית ובירידה בתפקוד המנטאלי, החברתי והתעסקותי. המחלה מלווה גם בתסמינים נפשיים והתנהגותיים כדיכאון, חרדה ותוקפנות, המסבים לחולים ולסביבתם סבל רב. משלב מסוים של החמרת המחלה, חולי האלצהיימר זקוקים לסיוע בפעולות יום יומיות וחייבים להיות תחת השגחה.
במצב זה, המחלקה נותנת לדיירים ולבני משפחתם את המענה המתאים ביותר והשהות בה מבטיחה כי הם יקבלו את הטיפול הרפואי המיטבי וההשגחה הצמודה. היחס החם והמשפחתי של הצוות הקבוע נוסך במטופלי המחלקה בטחון ושלווה, ומסייע להם לשמר את אורח החיים המלא והעצמאי, ככל שמצבם התפקודי מאפשר.
כמו כן בבית ליצ'ק גם מחלקה סיעודית הערוכה לקלוט את המטופלים בעתיד, במידה ומצבם יחמיר, והם יזדקקו לטיפול רפואי וסיעודי נרחב יותר. 
מחלקת אלצהיימר תחת פיקוח ורישיון  של משרד הבריאות ומשרד הרווחה.

 

אופן הטיפול
הטיפול הרפואי בחולי אלצהיימר עשוי לעכב את התדרדרות המחלה והתפקוד, ולכן צוות המחלקה, שם דגש רב על התאמה מדויקת של הטיפול, לצרכיו ולמצבו של כל דייר. זאת לצד שמירה קפדנית על הרצף הטיפולי, ניהול סדר יום קבוע, החיוני לרווחתם של חולי האלצהיימר, ויצירת שגרה מובנית הכוללת פעילות פיזית כגון פיזיותרפיה ותנועה, פעילות מנטלית לגירוי המוח, ופעילויות לשיפור המצב הרגשי.

 

צוות המחלקה

הצוות הקבוע והמנוסה של המחלקה, מכיר כל דייר ודייר באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמקצועיות, תוך ראיה והבנה של צורכי הדיירים ובשיתוף פעולה הדוק עם בני משפחותיהם.
הצוות הרפואי של המחלקה כולל רופא גריאטרי ורופא פסיכוגריאטרי אשר ממליץ על תכנית טיפולים פרטנית, התואמת את מצבו הקוגניטיבי, המנטלי והרגשי של המטופל. עוד בצוות: אחיות, מטפלים, מדריכת תעסוקה, פיזיותרפיסטים ודיאטניות – כולם בעלי הכשרה, ניסיון ומומחיות בתחום הגריאטריה. 

מערך הסיעוד של המחלקה כולל צוות מסור ומיומן, הבקי בשלבים השונים של התפתחות המחלה, וצוות פרא-רפואי הכולל מרפאים בעיסוק, מטפלים באומנות ויצירה, מפעילים ופיזיותרפיסטים.

 

פעילויות ופנאי
על פי המלצות מומחי פסיכוגריאטריה, שגרה פעילה ומובנית, הכוללת תנועתיות וגירויים קוגניטיביים, הינה חלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול בחולי אלצהיימר, ויש לה חלק משמעותי בעיכוב התדרדרות המחלה ובשיפור מצבם הרגשי ואיכות חייהם. בהתאם להמלצות אלו המחלקה מציעה לדייריה פעילות פנאי ותעסוקה ענפה, הכוללת מגוון רחב של חוגים ובהם: הפעלות תנועה, חוגי יצירה, בישול ואפייה, גינון טיפולי, טיפול בעזרת בע”ח, ספורט ואקטואליה, פעילויות מונחות על ידי מדריכות תעסוקה, ופעילויות חברתיות הכוללות משחקי חשיבה, שירה בציבור, הרצאות, סרטים והצגות, קבלות שבת, ימי הולדת, מסיבות חג וטיולים.

 

סביבה ומגורים

לרשות דיירי המחלקה סביבה מגורים מוגנת ונעימה המאפשרת להם להנות מחופש תנועה ועצמאות מלאה, בתוך הבית ובשטחים הציבוריים שמחוצה לו. סביבת המגורים כוללת מרחבים חיצוניים ירוקים ורחבי ידיים, חצרות וגינות מטופחות, פינות ישיבה ואירוח מזמינות וכן חדר אוכל מרווח. דיירי המחלקה נהנים מחדרי מגורים נוחים ובטוחים, המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.  למען בטחון הדיירים ושלומם בכל החדרים ומרחבי השטחים הציבוריים מותקנים לחצני חירום לקריאה לאחות.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד