חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מידע וזכויות לקשישים סיעודיים ומשפחותיהם

דיירת בבית אבות

כאשר מגיע הרגע בו האנשים היקרים לנו ביותר זקוקים לטיפול סיעודי, סדרי העדיפויות משתנים באופן דרמטי. אנו רוצים להבטיח שיקבלו את התמיכה הטובה ביותר ולשמור על איכות חייהם וכבודם. את רובנו, אמנם, הרגע הזה תופס לא מוכנים. אנו נכנסים אל עולם סבוך כשלרשותנו מידע מוגבל. כדי לנווט בעולם הטיפול לקשישים סיעודיים, יהיה עלינו לעבור תהליך לימוד מקיף.
המפתח לסלילת דרך בטוחה אל המענה הטיפולי האידיאלי עבור הקשיש, טמון במידע שיעמוד לרשותנו והיכולת שלנו להבין לעומק את הזכויות הזמינות לנו. בכתבה זו, ישנן כמה נקודות חיוניות וזכויות שחשוב לדעת עליהן בחיפוש אחר טיפול סיעודי מתאים.

מי נחשבים לקשישים סיעודיים?

על מנת להבטיח שהיקרים לנו יימצאו זכאים לגמלת סיעוד וכלל השירותים הנלווים, יהיה עלינו תחילה לבסס כי אכן מצבם נחשב לסיעודי. הטיפול שיהיה זמין לקרובים שלנו והיקף המענה שיינתן להם נמדדים על פי 6 רמות תפקוד:

• אכילה

• לבישת ופשיטת בגדים

• נייידות בבית

• שליטה על הסוגרים

• רחצה

• שכיבה וקימה

על מנת למדוד את היכולת התפקודית, מבוצע מבחן תלות ADL (Activities of Daily Living) , או מבחן פעילויות חיי היום-יום. המבחן מתבצע מטעם המוסד לביטוח לאומי ובסופו, תוערך מידת תפקודו של הקשיש בסולם מ-0 עד 3, כאשר 0 הוא תפקוד מלא ו-3 הוא חוסר תפקוד מלא.
לא פעם, קשישים סיעודיים עשויים לחוש אי נוחות מהמבחן החושף את קשייהם. הניסיון להסוות את חוסר התפקוד עשוי לפגוע בזכאות. לכן, חשוב שננחה את האדם הקרוב לנו לבצע את כל הפעולות שיידרשו ממנו כפי שמבוצעות בשגרה, מבלי לנסות להתאמץ להצליח מעבר ליכולותיו.

שירותים נלווים הזמינים לקשישים סיעודיים

לצד הזכאות לטיפול סיעודי בבית או במתקן ייעודי ("מוסד קוד" או השתתפות במתקן פרטי), ישנם מספר שירותים נוספים הזמינים לקשיש הסיעודי:

• שירותי כביסה

• מתקן לאיתות מצוקה

• גישה למרכז יום המציע פעילויות חברתיות וארוחה חמה

• אספקה חיתולים למבוגרים

קרוב קשיש נמצא תחת טיפולכם? ייתכן שבאפשרותכם לקבל על כך שכר

קשישים סיעודיים שהוכרו על ידי ביטוח לאומי זכאים, כאמור, לטיפול בביתם על ידי מטפלת סיעודית. קרובי משפחה רבים, נוטלים על עצמם לא פעם את הטיפול באדם הקשיש. כעת, ניתן לרשום גם קרובי משפחה דרך חברת כוח האדם כמטפלים ולקבל שכר. תשלום זה יכול לא פעם להעניק סיוע משמעותי לקרוב המטפל בתקופה מורכבת זו.

קרוב קשיש נמצא תחת טיפולכם? ייתכן שבאפשרותכם לקבל על כך שכר

כקרובי משפחה, אנו זכאים לקחת חלק מלא בתוכנית הטיפול המיועדת עבור קרובינו ולקבל את כל המידע והעדכונים בשקיפות מלאה. חשוב לוודא שהקהילה שנבחר בה שומרת על ערוץ תקשורת פתוח ומספקת מרחב לשיתוף בהעדפות, בהיכרות עם האדם הקשיש וצרכיו ובדרישות מיוחדות שעשויות לעלות. גישה למידע המתאים והכרת הזכויות הם דברים חיוניים כדי לבחור באפשרויות הטובות ביותר עבור היקרים לנו.
לפרטים נוספים ותיאום שיחת ייעוץ עם המומחים של בית ליצ'ק, ניתן להשאיר פרטים כאן כעת.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד