חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סימני אזהרה למחלת האלצהיימר

חיי חברה מעושרים בבית אבות

אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב קשישים מעל גיל 75 היא מחלת האלצהיימר. אמנם ירידה בתפקוד הקוגניטיבי יכלה להיות מורגשת בגיל הזה ללא קשר למחלת האלצהיימר ולעתים בגיל מוקדם יותר, אך ידיעת הסימנים על כך שמדובר בהתפרצות המחלה יכולים להיות מצילי חיים ולשפר משמעותית את מצב הנפגע. זה יכול להיות סבא או אבא, אימא או סבתא ולעתים גם דוד רחוק, כאשר כל הופעה של סימן מסוים אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה.

סימנים המזהירים על מחלת האלצהיימר

● הפרעה קוגניטיבית קלה מלווה בדרך כלל בבעיות למידה של חומר חדש אך אינה פוגעת בחומר שכבר ידוע או שהמבוגר כבר הצליח ללמוד. אלצהיימר לעומת זאת משכיחה מהמבוגר דברים שכבר למד ולמעשה הוא אמור לדעת, במצבים חמורים עד כדי מקום מגוריו או שמות ילדיו.

● לעתים אלצהיימר מלווה בשינויים באישיות. רוגש, ילדותיות, חוסר סבלנות, תשישות, אדישות או כל תכונה שלא אופיינית באופן מובהק למבוגר.

● בעיות היגיינה נפוצות מאוד באלצהיימר, זון הסיבה מדוע בית אבות לחולי אלצהיימר הוא עניין משמעותי. המבוגרים עלולים לחוות פגיעה רבה בזיכרון עד כדי כך שלא ישכחו לטפל בעצמם מבחינה היגיינית כמו למשל החלפת בגדים או רחצה.

● אם המבוגר חוזר על שאלות עליהם נשאל לפני זמן קצר, זה סימן מובהק לבעיה שכחה שלא נחשבת לקלה כמו גם חזרה על מלים או מידע בסיפור אותו מספר המבוגר.

סימנים שונים אצל כל אדם

למרות שהסימנים לאלצהיימר יכולים להיות מאוד ברורים, לא תמיד ההחמרה תיראה אותו הדבר אצל כל מטופל ולעתים חלק מהסימנים לא יופיעו כלל או לא באותו הסדר. לא תמיד ניקלע למצב בו אנו יודעים שאבא או אימא שוכחים משהו שהם אמורים לזכור ולעיתים לא נהיה לידם כשהם לא מצליחים לבצע פעולות יום יומיות וסביר להניח שהם לא יפנו אלינו וידווחו לנו.

לכן, ידיעת הסימנים אינה מספקת ועליכם להיות קשובים וערניים לסימנים שיכולים לסמל על התפתחות הבעיה כדי לנסות למזער את הנזק שנוצר עד כמה שניתן ולהעניק סיוע ליקירכם, בין אם מדובר על שהות בבית אבות לחולי אלצהיימר שתחזיר את שגרתו למה שהייתה או טיפול אחר.

אנחנו בבית רבות רחל ליצ'ק תמיד כאן בשבילכם גם להתמודדות עם מחלת האלצהיימר. פנו אלינו עוד היום ונשמח לייעץ, ללוות ולסייע!

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד