חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ריפוי בעיסוק לבני גיל הזהב

חשיבות הפעילויות בבתי אבות

בבית האבות בו יהיו ההורים האהובים שלכם תרצו לדעת שמתקיימים כל סוגי החוגים והפעילויות ושחיי החברה בו חשובים לא פחות מהפן הבריאותי. עם זאת, כאשר ניתן לשלב בין השניים בעיקר לאחר פגיעה או פציעה כלשהו של מבוגר, פעילויות מסוג זה הן ממש בגדר חובה. ריפוי בעיסוק לבני הגיל הזהב היא אחת מהפעילויות החשובות ביותר שניתן למצוא בלוח הזמנים של בתי אבות שונים. המקצוע משלב רפואה עם פעילות חברתית, פיזיותרפיה ועוד. ריפוי בעיסוק יכול להיות כל דבר החל מעבודות בית פשוטות ועד משחקים מסוימים, תרגילים פיזיותרפיה ועוד שלל פעילויות שכוללות הפעלות דומות.

ריפוי בעיסוק לבני גיל הזהב: להשתמש בטכנולוגיה

בני גיל הזהב ישמחו להתעסק במגוון פעילויות ויתלהבו גם מכל מיני גאדג'טים שבני נוער כבר מכירים שנים. כך ניתן ללמד אותם על טכנולוגיה מתקדמת, למשל טלפונים חכמים או אייפוד עם מסכי מגע, ואלו יכולים להיות פעילות עבורם. אמנם מדובר על סוג של משחקי מחשב אך בסופו של דבר הם שומרים עליהם פעילים.

פעילויות גופניות להזרמת הדם

אם יש משהו שיכול לעזור בצורה הטובה ביותר זה לתת לדם קצת לזרום, אפילו עם פעולות פשוטות יחסית. פעילות גופנית חשובה מאוד בבתי אבות כפעילות מפתח כדי שהמבוגרים לא יהיו סטטיים במשך כל היום, אפילו כשמדובר באירובי קל, ריקודי עם או משחקי חברה פשוטים. הפעילויות מתבססות על אימון של סיבולת לב ריאה שיקל על המבוגרים בפעולות היום השונות, כולל תרגילי כוח ובעיקר גמישות. גם בגיל מתקדם אפשר לעבוד על הגמישות מה שיכול להקל על כאבי שרירים בהמשך, הגמישות תורמת רבות לזרימת הדם והופכת את המשימות ביום יומיות לפשוטות הרבה יותר.

עבודות יצירה וטיולים קצרים בחוץ

עבודות יצירה כמו צורפות מסייעות למבוגרים לא רק כריפוי בעיסוק אלא בהפעלת היצירתיות. הצורפות מספקת הנאה גם מתחושת הסיום והיצירה של משהו ממש מאפס. כל אחד יכול לעסוק בפעילויות היצירתיות האלה גם בלי ניסיון מוקדם וניתן ללמוד תוך כדי. טיולי חוץ גם הם חשובים, לא כדאי להישאר אך ורק בכותליהם של בתי אבות אלא לצאת לסיורים, לעשות טיולי הליכה קצרים יחד ועוד.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד