חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תזונה נכונה בגיל השלישי

בית אבות ליצ'ק מטפלת עם דיירת

בני ובנות הגיל השלישי צריכים וצריכות לשמור על בריאותם בצורה הטובה ביותר

הגיל השלישי הוא גיל ייחודי מבחינת הצרכים ומבחינת השינויים שקורים בחיים של כל אחד ואחת מאתנו. בגיל זה, הגוף שלנו משתנה, מאט ואנחנו צריכים להיות זהירים יותר וקפדניים יותר בכל מה שנוגע לאורח החיים שלנו – בכדי לשמור על הבריאות שלנו לאורך זמן רב יותר בין אם זה בבית או בבית אבות.

הירידה בחוזק של מערכת החיסון שלנו, בד בבד עם החשיפה שלנו למחלות שונות שהסיכון אליהן עולה ככל שאנחנו מתבגרים, גורמים לכך שאורח החיים שלנו משפיע באופן קריטי על היכולת שלנו להימנע ממחלות שונות, בניגוד לימים בהם היינו צעירים יותר בהם היה ניתן לאכול ולנהוג כיצד שנרצה מבלי שנצטרך לשאת בתוצאות המיידיות של זה.

בהקשר זה, חשוב להבין כי אחד העקרונות החשובים ביותר לשמירה על אורח חיים בריא בכל גיל, בדגש על הגיל השלישי, הוא תזונה נכונה – וכעת נבין בדיוק מדוע זה חשוב כל כך וכיצד ניתן לבנות תפריט בריא ומאוזן עבור בני ובנות הגיל השלישי בין אם זה בבית או בבית אבות.

תזונה נכונה היא המפתח לשמירה על אורח חיים בריא

בתור התחלה, חשוב להבין את חשיבות התזונה הנכונה, המאוזנת והבריאה עבור אורח החיים ואיכות החיים של כל אחד ואחת מאתנו. כאשר אנחנו לא מקפידים על תזונה נכונה ומאוזנת, אנחנו מורידים את היכולת של הגוף שלנו להתמודד עם מצבים רפואיים שונים, ואנחנו מסתכנים בפיתוח של מחלות מטבוליות ומחלות דם שונות, שיכולות להתפתח כתוצאה מערכים לא בריאים של חומרים שונים אותם אנחנו צורכים דרך האוכל שלנו.

תזונה לא בריאה מובילה להתפתחות של מחלות לב, עליית הסיכון להתקפי לב, התפתחות סוכרת ועוד מצבים רבים ומגוונים – והסיכון הזה רק עולה ככל שאנחנו מתקרבים לגיל השלישי. מאידך, שמירה על תזונה מאוזנת ובריאה מאפשרת לנו לשמור על הגוף שלנו חזק ובריא לאורך זמן – כשאנחנו צורכים את כל הוויטמינים והמינרלים הנחוצים לנו, אנחנו מבטיחים שהעצמות שלנו תישארנה חזקות ככל שניתן, השרירים שלנו ייחלשו במידה מועטת, ואנחנו נוכל לשמור על המערכות השונות בגוף שלנו כמה שיותר בריאות – או שלפחות אנחנו מגדילים את הסיכוי שלנו לכך.

המלצות לתזונה נכונה, מאוזנת ובריאה בגיל השלישי

כעת, ננסה להבין בדיוק כמה וכמה עקרונות חשובים לשמירה על תזונה נכונה בגיל השלישי. אחד העקרונות החשובים לכך הוא הקפדה על זמני ארוחות קבועים, ועל הימנעות מאכילה לא בריאה בין הארוחות. לשם כך, נדרש שתמיד יהיה אוכל מתאים ובריא בזמנים בהם הדבר נחוץ לנו – ובין אם נמצאים בבית שלנו ובין אם במסגרת חיצונית כגון בית אבות או דיור מוגן, חשוב להקפיד על כך.

עוד דבר שחשוב להקפיד עליו הוא כל מה שנוגע למה אנחנו אוכלים – אנחנו צריכים מזון בריא, עם איזון בין אבות המזון הנחוצים השונים. כדאי להמעיט בפחמימות ובבשר שמן ומזיק שמוביל למחלות לב. ככל שמסתמכים יותר על ירקות, על עוף ועל מזונות בריאים אחרים – ניתן ליהנות מאורח חיים בריא לאורך זמן רב.

הדרך הבטוחה ביותר לשמירה על אורח חיים בריא היא מסגרת שמאפשרת זאת

בכדי לאפשר לעצמכם אורח חיים בריא לאורך זמן רב, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לבחור במסגרת איכותית שתאפשר לכם את האוכל הבריא שנחוץ לכם, בזמנים שנחוצים לכם ובכמויות שנחוצות לכם.

בתי ההורים של רחל ליצ'ק הם בתי אבות שמהווים מסגרת מחייה ברמה גבוהה בהתאם למה שנחוץ בהקשר זה – מסגרת שמאפשרת לכם ליהנות מאורח חיים בריא לאורך זמן, ממסגרת פנאי מהנה ומאיכות חיים כללית ברמה הגבוהה ביותר בגיל השלישי.

השירותים שלנו

בית אבות ליצ'ק טיפול רפואי
אייקון בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות רפואי בית אבות ליצ'ק
אייקון צוות תעסוקה ופנאי
אייקון צוות תעסוקה ופנאי

השירות הפרא – רפואי

מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: ריפוי בעיסוק, תזונאית קלינית, ייעוץ פסיכולוגי, פיזיותרפיה, הדרכה תעסוקתית וקלינאות תקשורת.

קרא עוד

אופן הטיפול

טיפול רפואי, השגחה צמודה בכל שעות היממה ותוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הרפואי של כל דייר.

קרא עוד

הצוות שלנו

צוות רב מקצועי ותיק, מיומן ומסור המכיר כל דייר ומשפחה באופן אישי ועושה את עבודתו באהבה, בסבלנות ובמסירות.

קרא עוד

תעסוקה ופנאי

מגוון פעילויות תעסוקה ופנאי לרבות חוגים, הרצאות, סרטים והצגות, משחקי חברה, פעילות גופנית, אירועים וטיולים.

קרא עוד

סביבה ומגורים

סביבה כפרית ירוקה ומוגנת הכולל מרחבים ציבוריים מרווחים ומטופחים וחדרים נוחים ובטוחים המצוידים בריהוט ואבזור מתקדם.

קרא עוד

מחלקות נוספות

בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי

המחלקה פועלת ברישיון משרד הבריאות ומיועדת למבוגרים הזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות. במחלקה מגוון רחב מאוד של שירותים מקצועיים וכן צוות מסור ומיומן המעניק לדיירים ומשפחותיהם יחס חם ואכפתי.

קרא עוד
בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים

המחלקה נמצאת בפיקוח משרד הרווחה ומיועדת לדיירים המעוניינים לשמור על סדר יום עצמאי, בחברת בני גילם, ובתוך מסגרת תומכת המספקת מגוון פעילויות פנאי, ארוחות ומגורים איכותיים והשגחה רפואית צמודה.

קרא עוד
אשת צוות עם דיירת בית אבות לתשושים

בית אבות לתשושים

המחלקה, בפיקוח משרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היום יום, ורוצים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, טיפול והשגחה רפואית, ארוחות מסודרות, מגורים נוחים ומגוון פעילויות חברה ופנאי.

קרא עוד
מחלקה לתשושי נפש

תשושי נפש

במחלקה, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה, מיועדת למבוגרים הסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה, סיוע בפעולות יום יומיות וסביבה חמה, מוגנת ותומכת המעניקה להם סדר יום פעיל ונוסכת בהם בטחון.

קרא עוד